אלמנטים מיוחדים לעיצוב החנות

בלימודי שיווק מלמדים את הסטודנטים, שחלק משמעותי בשיווק של מוצר הוא האופן בו הוא מוצג בעסק. רבות נכתב על הפסיכולוגיה שמאחורי הצבתו של מוצר במקום מסוים, על הדרך בה הוא מוצג, כיצד מוצר שמוצב במקום מסוים יכול להימכר הרבה יותר טוב ממוצר שמוצב כמה סנטימטרים מתחתיו או מעליו.

כמובן שאותם אלמנטים שמציגים את המוצרים במקומות שונים בחנות, משפיעים לא רק על כמות ואופי המכירות, אלא גם על עיצוב החנות. גם כאן יש השפעה פסיכולוגית על הקונים. הרי חנות שאיננה מסודרת או מעוצבת בצורה לא נכונה, לא תמשוך אליה לקוחות ואלה שייכנסו אליה, לא יחזרו אליה שוב.

לפני שניכנס לשאלה אילו אלמנטים מיוחדים קיימים לעיצוב חנויות וכיצד הם משפיעים על המכירות, חשוב לומר שכל חנות צריכה להשתמש באלמנטים שמתאימים לאופי שלה, ברור מאליו שחנות ספרים לא תשתמש באותם אלמנטים שמשתמשים בחנות בגדים או חנות למוצרי בית. לא רק בגלל שהאלמנטים לא יתאימו, אלא בגלל שמדובר באופי שונה של מוצרים. כל חנות צריכה להתאים לעצמה מתקני תצוגה שונים.

מעמדי פרסום ריצפתיים לעיצוב החנות

אילו אלמנטים קיימים לעיצוב החנות וכיצד הם משפיעים על המכירות

האלמנט הקלאסי לעיצוב חנות הוא, דוכן מכירות. דוכן זה שונה ממדף רגיל, מאחר והוא מאפשר לנו להציג מספר מצומצם של מוצרים באופן ייחודי. את הדוכן ניתן להציב במקומות שונים בחנות, מה שמאפשר לקדם מוצר אחד על חשבון אחר. כאן אנחנו רואים כיצד אלמנט עיצובי יכול להשפיע על המכירות. נהוג להשתמש בדוכן מכירות גם בירידים ותערוכות במידה ורוצים לקדם שיווק והפצה של מוצרים או חומרים מסוימים. אלו דוכנים שמגיעים בצורות שונות, מרובעים, עגולים ועוד.

אלמנט אחר לעיצוב ומכירות הוא מעמד רצפתי, מדובר במעמד מיוחד עליו ניתן לתלות קטלוגים, גלויות, ספרים ועוד מגוון מוצרים, בעיקר מוצרי דפוס שונים. מדובר במעמד שנהוג להציב בכניסה לחנות או ליד הקופות, ובכך להפנות את הלקוחות לרכוש עוד מוצר לפני יציאתם מהחנות או לקבל מידע נוסף.

כאמור, כשאנחנו מסתכלים על עיצוב החנות, אז עלינו להסתכל לא רק מעמדים ודלפקים שנועדו למקם מוצרים מסוימים ולעזור להם להימכר, אלא גם על אלמנטים שאמורים לעזור בעיצוב החנות. דוגמא טובה היא הדפסת תמונות על קנבס. אנחנו יכולים לראות מגוון עסקים שמשתמשים באופציה זו, בשביל להציג לוגואים או תמונות של העסק בפני הלקוחות. דוגמא טובה לכך אפשר למצוא אצל יזמי נדל"ן, אשר נוהגים לבצע הדפסת תמונות על קנבס של פרויקטים עליהם הם אחראים.

כיצד אותם מתקני תצוגה ומכירות משפיעים באמת על הצרכן? דוגמא טובה לכך ניתן לראות במיקום של המוצר. אנחנו בדרך כלל נקנה מוצר שנמצא מול העיניים שלנו, בזווית של היד. לכן, אם נמקם את המוצר בדלפק מכירות מול העיניים של הלקוח, באופן כזה שהוא לא צריך להתכופף או לעמוד על קצוות האצבעות בשבילו, אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שהמוצר יימכר טוב יותר ממוצר שנמצא הרחק מקשר עין ישיר של הלקוח. כאן באה לידי ביטוי ההשפעה של מתקני תצוגה על תוצאות המכירה של המוצרים אותם אנחנו מוכרים.

    שם (חובה):

    טלפון (חובה):

    כתובת דוא"ל:

    הערות: